Invertorová svářečka PM-IMG-315L PM1241

Kód: PM1241
Značka: POWERMAT
1 118 Kč 924 Kč bez DPH
Ihned k odeslání
Možnosti doručení

Detailní informace

Detailní popis produktu

Invertorová svářečka PM-IMG-315L PM1241

Model PM-IMG-315L je invertorový svařovací stroj, jehož konstrukce je založena na účinných IGBT tranzistorech. Je vybavena přehledným LCD displejem zobrazujícím aktuální svařovací proud nastavený pomocí tlačítek.

Svářečka je vybavena ventilátorem, který ochlazuje elektronické obvody a další komponenty, a také tepelným senzorem, který chrání zařízení před přehřátím.

Technická data:
Metoda svařování: MMA
Napájení: 230V/50Hz
Spotřeba energie: 6,7 kVA
Rozsah svařovacího proudu: 20 - 315 [A]
Svařovací proud, 100% pracovní cyklus: 230 A
Svařovací proud, pracovní cyklus 60%: 315 A
Jmenovitý pracovní cyklus: 60 %
Průměr drátu elektrody: 1,6 - 4 mm
Třída izolace: F
Stupeň krytí: IP21S
Délka napájecího kabelu: 185 cm
Hmotnost zařízení: 1,95 kg

 

Obsah balení:
-Svařovací stroj POWERMAT
-Hmotnostní kabel (195 cm)
-Svařovací kabel (188 cm)
-Svářečská maska
-Kladivo s kartáčem
-Originální balení

 

Vestavěné automatické funkce pro usnadnění vaší práce:

HOT START, běžně známý jako horký start, umožňuje dočasně zvýšit svařovací proud nad hodnotu nastavenou svářečem. HOT START funguje při zapálení oblouku a má zabránit přilnutí elektrody k materiálu. Je to skvělý pomocník při zapalování elektrody.

ANTI STICK odpojí/minimalizuje svařovací napětí a proud v případě zkratu mezi elektrodou a svařovaným materiálem. ANTI STICK umožňuje svářeči snadněji odstranit elektrodu.

ARC FORCE stabilizuje oblouk bez ohledu na jeho délku. Snížení funkčních hodnot má za následek měkký oblouk a menší hloubku průniku, zatímco zvýšení funkčních hodnot má za následek hlubší průnik a možnost svařování krátkým obloukem. Při nejvyšší hodnotě pro funkci ARC FORCE je možné vtlačit elektrodu do lázně roztaveného kovu a materiál propálit.Tento model má automatickou regulaci ARC FORCE.

VRD je systém redukce napětí navržený tak, aby vypnul napájení během několika milisekund po dokončení svařování. Tato funkce je také zodpovědná za snížení napětí na potažené elektrodě na bezpečnou úroveň. Funkce VRD zapíná a vypíná svařovací výkon, když elektrický odpor mezi elektrodou a obrobkem měřený během provozu dosáhne příslušné úrovně. Když zařízení nepracuje, VRD automaticky sníží napětí sekundárního okruhu mezi svařovacími hroty ze 105 V na 14-24 V (to trvá několik milisekund).

 

Kompaktní a minimalistický design

Zařízení svařuje proudem od 20 do 315A a umožňuje svařování elektrodou o průměru 1,6mm až 4mm.

Tranzistor IGBT kombinuje výhody dvou typů tranzistorů: snadné ovládání tranzistorů s efektem pole a vysoké průrazné napětí a rychlost spínání bipolárních tranzistorů. Svařování elektrodou 1,6 mm je nyní možné při použití pojistky s časovým zpožděním třídy C 16A. Provoz při maximálním proudu 315A vyžaduje ochranu minimálně 20A.

Svařovací stroj váží pouze 1,95 kg, takže je velmi praktický.

Použitím velkého ventilátoru v malé skříni svářečky se zvýšil proudění vzduchu, což snížilo teplotu tranzistorů. Účinnost zařízení je až 60 %.

Postroj rozhodně usnadňuje práci se svařovacím strojem, takže je praktičtější.

 

Možnosti svařování s přístrojem PM-IMG-315L
MMA svařování

Obloukové svařování obalenou elektrodou se také nazývá metoda MMA (Manual Arc Welding) a je nejstarší a nejuniverzálnější metodou obloukového svařování.

Metoda MMA využívá obalenou elektrodu, která se skládá z kovového jádra pokrytého stlačeným povlakem. Mezi koncem elektrody a svařovaným materiálem vzniká elektrický oblouk. Oblouk se zapálí dotykem dotykem konce elektrody na svařovaný materiál. Elektroda se roztaví a kapky roztaveného elektrodového kovu jsou přenášeny obloukem do roztavené lázně svařovaného kovu, přičemž po ochlazení vytvoří svar. Svářeč posouvá elektrodu při tavení ke svařovanému předmětu tak, aby udržoval konstantní délku oblouku a zároveň posouvá její tavný konec po svařovací linii. Povlak tavící se elektrody uvolňuje plyny, které chrání tekutý kov proti vlivu atmosféry a následně tuhne a vytváří na hladině bazénu strusku, která chrání tuhnoucí svarový kov proti vlivům prostředí. Po oddálení elektrody od obrobku se elektrický oblouk zastaví a proces svařování se přeruší. Po položení jedné housenky je nutné strusku mechanicky odstranit.

Základní rozdíl od ostatních metod svařování je v tom, že u metody MMA dochází ke zkrácení elektrody. U metod TIG a MIG/MAG zůstává délka elektrody nezměněna a vzdálenost mezi rukojetí a svařovaným prvkem je konstantní.Při metodě MMA se pro udržení konstantní vzdálenosti mezi elektrodou a svarovou lázní musí držák elektrody neustále posouvat směrem ke svařovanému prvku, což znamená, že dovednosti svářeče hrají zvláštní roli.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: